aöf-final-sınav- ertelendi mi

AÖF final sınavı online mı yapılacak?

Ülkemizde virüs ile birlikte yaşanan olaylar birçok alanda değişikliğe gidilmesine sebep oldu. Başta eğitim alanında eğitime uzun süre ara verildi. Gelişimlerin olumlu seyretmesi ile okulların ve üniversitelerin yeniden yaz döneminde açılması kararı gündeme geldi. Bu karar iyileşme sürecinde yaşanan bu olumlu seyri kötü yönde değişeceğini düşünen insanlar tarafından çok konuşulup sosyal medyada gündem olmuştu. Bu online eğitim sürecinde üniversiteler vize sınavlarını online sınav ve ödev şeklinde tasarlamıştı. Önemli bir nokta oluşturan final sınavı için yüz yüze olması da okulların açılmasının içine dahil edilmişti. Bu öğrencilerin sağlığı ve eğitim hayatları için problem olabileceği görüşü ortaya atıldı bununla birlikte YÖK ten yapılan açıklama ile üniversitelerin final uygulamaları için yine ödev ve final formatına gidilmesi şeklinde ki karar verildiğidir. Bu haberlerle bir rahatlayan öğrenciler için açıköğretim konusunda da açıklama beklemeye başladılar

Atatürk üniversitesi bu konuya farklı bir yöntemle cevap vermiştir. Rektörlük sosyal medyadan yaptığı açıklama ile sınavın nasıl olması gerektiğini öğrencilerin tercihine bırakarak anket şeklinde hazırladıkları gönderi ile öğrencilere sunmuşlar.

aöf-final-sınav- ertelendi mi

Yapılan anket sonucu öğrencilerin çok büyük çoğunluğu yaşanan durumları temel alarak final sınavının online olmasını istemişlerdir. Bunun üzerine rektörlük bu sonuçların alınıp yorumlanarak geri dönüş yapılacağını söyleyerek dün bu konu hakkında bir açıklama yapmıştır.

aöf-final-sınav-ertelendi mi

Yapılan bu açıklama ile Atatürk üniversitesi açıköğretim öğrencilerinin talepleri ve Yök ile yapılan görüşmeler sonucunda final sınavının online olarak gerçekleşeceğini söylemiştir.

Açıköğretim alanında önemli olan Anadolu üniversitesinin finallerin nasıl olacağı hala belli değildir. Finaller hakkında gerekli açıklamalar daha yapılmamaktadı.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir