ucuz-oyun-steam-2020-pinti adam

Ucuza oyun nasıl bulabilirim ?

Merhaba Arkadaşlar bugün size evde daha iyi vakit geçirme yöntemlerinden olan oyunlara ulaşma hakkında bilgi vereceğim. Günümüzde artık oyunları eskisi gibi Cd üzerinden satın almak yerine online platformlar üzerinden erişim başladı.

Bu koleksiyoncu nesli üzse de çok büyük ve hızlı bir oyun ağı meydana geldi. Oyun satın almak konusuna geldiğimizde de önümüze 2 farklı yol çıkmaktadır. Bir tarafta bilgisayar oyunları diğer tarafta ise konsol için oyunlar.

Bilgisayar için oyun almak dediğimizde aklımıza ilk olarak Steam platformu gelecektir. Steam sunduğu içerikler, alt yapı ve oyuncu merkezli bir mağaza ile bizlere sabit kur seviyesi (en çok sevdiğimiz) sunmaktadır.

Steam özel olarak sundukları indirim haftaları ile bizleri sevindirmektedir. Steam ucuz oyun konusunda doyurucu olsa da tam anlamda yeterli değildir. Kur değişikliği beklenmektedir. Steam uygun vakitler denk getirildiğinde bize çok özel fiyatlar sunmaktadır.

İkinci olarak ucuz oyun dediğimizde aklımıza gelecek olan ise Epic Games olacaktır. Epic Games oyunculara kritik anlamda Steam bazından daha ucuza bize oyun sunmaktadır. Epic Games ilk başta Fortnite ile daha sonra da Gta V ile isminden çokça duyurmuştur.

Epic Games ve Steam arasında büyük bir karşılaştırmaya gidilmektedir. Bazıları Epic Games bazıların ise Steam platformunun daha oyuncu olduğu fikrini savunmaktadır. Bizim dikkatimizi çeken ise iki platformunda aslında oyuncular için önemli işlevleri olduğudur. Steam size sunduğu alt yapı ile Oyuncular arası diyalog artırma ve oyunu oyuncuların istediği gibi şekillendirme imkanı sunmaktadır.

Epic Games tarafına gelindiğinde ise bu platform ben oyunuma bakarım daha çok oyuna erişimim olsun diyenlerin platformudur. Öyle ki sunduğu alt yapı ile ücretsiz oyunları verirken bile büyük bir problem ile karşılaşılmamıştır.

Şimdi bahsedeceğim site ise ucuz oyun ve destek yapısını birleştiren bir site. Humble bundle sitesi kurduğu alt yapı ile ücretsiz oyunlar sunması ile meşhurdur. Bu site satın alınan oyunlarla birlikte yardım kuruluşlarına destek olmaktadır.

Genel anlamda siteye bakıldığı zaman steam ve origin bağlantı kurma kolaylığı sağlamaktadır. Bu bize ne katar oyunu başka bir siteden bul aç vs yerine aldım Steam hesabıma bağladım ve açtım oyunumu bağladım. Bu hem güvenlik hem de ulaşılabilirlik açısından önemli bir noktadır.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir